Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

[Opinia] LH.pl

Autor tematu

11 sie 2012, 15:24

Używam hostingu w LH.pl już drugi rok, postanowiłem zaktualizować wcześniejszą opinię.
Nic się natomiast nie zmieniło jeśli chodzi o jakość, cały czas polecam LH. :)

Panel jest autorski, mało rozbudowany, ale czytelny i łatwy w obsłudze.
Zużycie transferu pokazywane jest z miesiąca na miesiąc, ułatwia to kontrolowanie go w pewnym stopniu, na niektórych widziałem że statystyki są podsumowane po roku dopiero.
Mamy do dyspozycji suwak do manipulowania pojemnością zużycia między np. kontem pocztowym a FTP.
Niestety są pewne braki jak np.
BOK jest dobrze zsynchronizowany jeśli chodzi o godziny pracy, mimo że są to jakieś określone godziny, to dla @admin odpowiedzi pojawiają się nawet w nocy, między godzinami 22/2.
Odpowiedzi są rzetelne i co ważniejsze - pomocne a raczej rozwiązujące problem (jeśli z owym piszę).
Jak na razie miałem przyjemność rozmowy z 3(?) pracownikami i każdy z nich spełnił w 100% moje oczekiwania.

Serwery działają wyjątkowo stabilnie, bez awarii i szybko.
Trochę danych czysto technicznych:
  • Czas wykonywania skryptu PHP jest ograniczony do 60 sekund czasu procesora (CPU time), co w praktyce oznaczać nawet do kilku minut "realnego czasu" (clock time).
  • Dostępne wersje PHP: 5.2 (standardowo), 5.3, 5.4, 5.5 i 5.6
  • MySQL wersja 5.1.58.
  • Dostępna pamięć RAM jest uzależniona od pakietu który mamy.
  • Serwery pracują w trybie sandbox, czyli że niezabezpieczone skrypty nie są niebezpieczne dla innych kont.
  • Dostęp do SSH.
Oferta serwerów

Po takim czasie używania boli mnie jedno - LH wyjątkowo nie chce zawracać głowy klientowi informacjami, konkursami, ciekawostkami czy innymi tego typu rzeczami.
Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę dostawać miliona maili dziennie co nowego w LH, ale od czasu do czasu chciałbym np. dostać fajną smycz z logiem, breloczek, kubek... whatever.
Podobnie ma się sprawa z portalami społecznościowymi, LH ma facebooka - ale mało się tam dzieje szczerze mówiąc. Działając na przykładzie dHosting'u, dodają dużo informacji czy zdjęć ekipy.
Wiadomo - to nie duży problem. ALE JA CHCĘ SMYCZ! ALBO KUBEK! KOSZULKĘ!


 
Awatar użytkownika
Misio
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:05

Re: LH.pl

11 sie 2012, 23:14

Używam niedługo, bo zaledwie miesiąc, ale mogę polecić z czystym sumieniem każdemu, kto szuka dobrego i taniego hostingu. Tak jak już Macsch napisał - kontakt z BOK jest bardzo dobry, wszystkie odpowiedzi są rzetelne i prawie zawsze wystarczy jedna wiadomość, aby problem został rozwiązany(jeśli poprawnie sformułujemy pytanie/opiszemy problem to w jednej wiadomości dowiemy się wszystkiego). Mi w panelu brakuje Backup'ów oraz menedżera plików, żeby można było za jednym zamachem wyczyścić kilka folderów.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: LH.pl

Autor tematu

11 sie 2012, 23:41

Misio napisał/a:
oraz menedżera plików, żeby można było za jednym zamachem wyczyścić kilka folderów.


A FTP? :-)


 
Awatar użytkownika
Misio
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:05

Re: LH.pl

12 sie 2012, 11:49

No tak, jest FTP ale tutaj trzeba troszkę poczekać, żeby usunąć kilkadziesiąt/set plików, a na niejednym hostingu spotkałem się z Menedżerem Plików, gdzie za jednym kliknięciem usunięte było to, co chcieliśmy.


 
Awatar użytkownika
Misio
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:05

Re: LH.pl

12 sie 2012, 21:04

Niestety nie mogę już edytować poprzedniego posta, zapewne sprawka Macieja.. ;)

Warto zaznaczyć, że w LH można kupić również domeny, nie są zbyt drogie, aktywacja nie trwa długo. Jeśli ktoś zamawia domenę, a hosting już posiada(również w LH) to domena będzie dość szybko aktywna, u mnie to było kilka godzin.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: LH.pl

Autor tematu

12 sie 2012, 21:11

Szkoda tylko że odnowienia .pl takie drogie.
Wychodzi dokładnie 110,70zł.


 
Awatar użytkownika
Misio
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:05

Re: LH.pl

12 sie 2012, 21:19

Problemem raczej nie jest przetransferowanie domeny do innego usługodawcy? Z tego co wiem jest dużo ludzi, którzy kupują tam, gdzie tanie zamówienie a drogie odnowienie i przenoszą.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: LH.pl

Autor tematu

12 sie 2012, 21:21

Jak ja chciałem przetransferować domenę do AM, po kontakcie BOK w celu kodu AuthInfo dostałem 50% zniżki na odnowienie. :)


 
Awatar użytkownika
Misio
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:05

Re: LH.pl

12 sie 2012, 22:23

Może i mi za kilka miesięcy uda się coś takiego wyłapać, tylko plus dla nich, że potrafią obniżyć cenę o 50% niż stracić klienta :P


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: LH.pl

Autor tematu

13 sie 2012, 21:24

Lepszy klient który płaci te 50zł dodatkowo niż żaden :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: LH.pl

Autor tematu

19 gru 2012, 16:24



:)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: [Opinia] LH.pl

Autor tematu

05 paź 2015, 15:17

LH.pl nie limituje już transferu, dla wszystkich pakietów.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: [Opinia] LH.pl

Autor tematu

07 paź 2015, 7:37

Dla ciekawskich udostępniam raport uptime z ostatniego roku (sprawdzany co minutę).

2015-10-07_07-38-45.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: [Opinia] LH.pl

14 lis 2015, 21:47

Dyski SSD więc i pojemności małe, no ale co zrobić?

Być może, niedługo będę potrzebować hostingu na dwie strony. Zamierzam przenieść się z webd.pl bo mają dziwne opóźnienia na serwerach, przez co czasem muszę odświeżyć stronę dwa, trzy razy, żeby zobaczyć wprowadzone zmiany. Support oceniam jako średni, bo poza dwoma mało szczegółowymi tiketami niczego więcej nie wymagałem. cPanel to porażka, jak zwykle z drętwą, mało czytelną nakładką. Wielki bajzel i kilka odnośników zdublowanych, które nie działają (sic!). Na początku kompletnie nie ogarniałem, ale teraz wiem, które działają.

Poza tym, na dwóch stronach mam masę zdjęć i codziennie dochodzą kolejne. Może rozejrzę się też po niemieckich usługach, bo dużą ilością GB to ja nie pogardzę ;)

Widzę, że LH jest ponoć zoptymalizowany pod WordPressa. Na chmurka.pl też coś takiego widziałem i niestety, nie wspominam tego za dobrze. Co prawda nie używam już tego CMS-a, ale niesmak do tych jakże pięknych hasełek pozostał ;)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: [Opinia] LH.pl

Autor tematu

15 lis 2015, 0:13

W razie czegoś masz tam jakiś okres testowy, a o optymalizacji do Wordpress nie słyszałem.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości