Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
VeParadox
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2013, 12:38
Kontaktowanie:

Strona wyprzedaż garażowa.

Autor tematu

09 sty 2013, 12:49

Co myslicie o takiej stronce typu domatorski e-sklep, tylko zrobionej w formie forum?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

09 sty 2013, 14:57

Sklep jako forum?


 
Awatar użytkownika
dominik90
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 07 sty 2013, 23:51
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

09 sty 2013, 19:34

Forum to forum, sklep to sklep.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

10 sty 2013, 20:49

Forum może być jako społecznościowy dodatek gdzie klient będzie mógł uzyskać kontakt z zarządem albo innymi klientami. :)


 
Awatar użytkownika
Misio
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:05

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

16 sty 2013, 12:53

Tak jak już napisał Maciek, jeśli już to stwórz sklep a forum zrób jako dodatek, aby tam klienci i sprzedający mogli dyskutować na różne tematy.


 
Awatar użytkownika
VeParadox
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2013, 12:38
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

Autor tematu

16 lut 2013, 8:35

Nie no ok, ale to standardowe podejście i wiele tego jest w sieci, czym bym sie wyróżniał?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

16 lut 2013, 8:48

Ludzie są przyzwyczajeni do takich rzeczy, zobacz układ przeciętnej aplikacji forum, na stronie głównej zazwyczaj są kategorie a nowy temat można założyć przechodząc do jakiegoś konkretnego.

Sklep jako forum może budzić niepokój sukcesu transakcji (ja bym miał). Na forum może się zarejestrować każdy bez podania nawet nazwiska. Jak sobie wyobrażasz takie rozwiązanie?


 
Awatar użytkownika
Kamilz125
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

18 lut 2013, 20:32

No właśnie, co racja, to racja. Nie ma co kombinować, bo tak to nikt Ci nie zaufa, albo będzie wiele niedogodności, pytań i zniechęceń.
Nie obraź się, ale to nie wypali :P Przynajmniej nie w internecie.


 
Awatar użytkownika
VeParadox
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2013, 12:38
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

Autor tematu

20 lut 2013, 22:56

Macsch15 napisał/a:
Ludzie są przyzwyczajeni do takich rzeczy, zobacz układ przeciętnej aplikacji forum, na stronie głównej zazwyczaj są kategorie a nowy temat można założyć przechodząc do jakiegoś konkretnego.

Sklep jako forum może budzić niepokój sukcesu transakcji (ja bym miał). Na forum może się zarejestrować każdy bez podania nawet nazwiska. Jak sobie wyobrażasz takie rozwiązanie?

Trzeba by zmodyfikować skrypt forum tak aby usprawnić rej i inne aspekty wiarygodności, tak jak jest w e-sklepach. To oczywiste, ale dzieki za te wytyczne bo faktycznie mogło mi to umknąć. Chodzi mi bardziej oto ze forma forum sprzyja prowadzeniu e-sklepu i zoptymalizowaniu produktu jako pkt. docelowego (bieżące pytania i info o produkcie, debaty i recenzje w formie postów).


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

21 lut 2013, 17:47

To jak chcesz dyskutować o produktach to zakładasz forum jako dodatek do "normalnego" sklepu internetowego.


 
Awatar użytkownika
VeParadox
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2013, 12:38
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

Autor tematu

21 lut 2013, 22:53

Ja nie chce... nie rozumiesz... Chodzi o klienta i jego ewentualne udogodnienia, pytania itd. Nie chce robić na siłę forum. Kumasz?


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

22 lut 2013, 14:15

Nie kumam, bo wygląda na to, że próbujesz zrobić na siłę forum ze standardowego sklepu internetowego.


 
Awatar użytkownika
VeParadox
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2013, 12:38
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

Autor tematu

23 lut 2013, 10:54

Jeżeli ktoś ma sklep to z marketem nie ma szans, jeśli będą same markety to czas na inne rozwiązania. Trzeba być kreatywny i nie patrzeć na wszystko jak oczywista oczywistość, takie myślenie nic nie zmieni, nie ma przyszłości. Zachęcam do większej kreatywności. Jedni mówią że czegoś się nie da zrobić, a drudzy właśnie to robią.. ;)


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

23 lut 2013, 15:07

Kup IP.Boarda i jakiś moduł ze sklepem - powinno wystarczyć. Nie wiem co oni tam mają, nie korzystam z ofert IPSu.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Strona wyprzedaż garażowa.

23 lut 2013, 15:58

Polemizowałbym, czy założenie forum jako sklepu jest innowacyjne i kreatywne... Sama forma forum nie jest nikomu obca, a z samej formy sklepu nie zrobisz. Będziesz musiał forum zmodyfikować. Czyli wyjdzie mniej więcej tak jak mówiłem ja. Standardowy sklep z forum do wyrażania opinii. Chyba, że zamierzasz sprzedawać przedmioty poprzez pisanie tematów i postów. Może i będzie to innowacyjne, ale nie wiem czy interesujące kogokolwiek :).


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości