Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

WordPress - Temat główny

Autor tematu

11 sie 2012, 15:15

Dyskusje na temat aplikacji bloga - Wordpress.


Pobieranie: http://wordpress.org/download


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Wordpress - Temat główny

19 sie 2012, 20:18

Słyszałeś o tym nowym, większym wydaniu (zapewne 4.0) zarezerwowane na koniec tego roku? Boże daj, żebyśmy doczekali przed końcem świata :).
Zmiany, które wyczytałem:
Motyw graficzny Twenty Twelve – choć nowy WordPress zostanie opublikowany pod koniec roku to jednak szablon zostanie opublikowany wcześniej w katalogu szablonów wordpress.org
Wsparcie dla ekranów retina – Kokpit w WordPressie zostanie przygotowany pod mobilne platformy takie jak np. iPad. Grafiki zostaną przygotowane w większej gęstości DPI bądź zastąpione przez CSS3
Przeprojektowanie kokpitu – W ramiach tych zmian kilka elementów zostanie zmieniona, np. wybór statycznej strony jako głównej bloga czy ekran powitalny po instalacji czy aktualizacji CMS’u
Usunięcie zakładek – W nowym WordPressie nie ujrzymy już odnośników dodawanych do blogrolla. Funkcja ta zostanie przeniesiona do wtyczki
Udoskonalona konfiguracja szablonu – zostanie jest bardziej ulepszona funkcja konfiguracji szablonów wprowadzona w WordPress 3.4
Dodawanie obrazków do wpisów – Dodawane obrazki będzie można przeskalowywać podczas dodawania danego obrazka do naszej bazy multimediów, łatwiej będzie również konfigurować różne rozmiary miniaturek
Ulubione wtyczki w kokpicie – w kokpicie będą wyświetlane nasze ulubione wtyczki, funkcja ta będzie przydatna dla osób masowo stawiających blogi
Autoinstalatory tłumaczeń i domyślnych skórek – Po instalacji angielskiej wersji WP bez problemów będziemy mogli doinstalować polską wersję językowych


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Wordpress - Temat główny

Autor tematu

19 sie 2012, 20:23

Ja bym chciał aby Wordpress napisał wersję "lite" aplikacji.
Aktualny WP to wszystko mający kombajn z milionami dodatków, JS'a i innych rzeczy.
A co jeśli ktoś chcę postawić małego bloga który nie będzie ciągnął nie wiadomo ile pamięci i wczytywał xKB JS? Miblo?

Bez zbędnych rzeczy, pisanie wpisów, komentarze, kategorie.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Wordpress - Temat główny

19 sie 2012, 20:30

Jest kilka wtyczek cachujących (hehe, jak to na polski brzmi :)). Myślę, że istnieją alternatywy dla WP, jak ktoś chce coś małego, a WP skupia się nad czymś innym. Zresztą mamy coraz lepsze technologie i serwery :).


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Wordpress - Temat główny

Autor tematu

19 sie 2012, 20:33

Trace napisał/a:
Jest kilka wtyczek cachujących


Jak jeszcze używałem WP, pamiętam że dobrze działał Hyper Cache. :)


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Wordpress - Temat główny

22 sie 2012, 12:43

WP bardzo dobry CMS, szkoda, że z każdym wydaniem praktycznie coraz to cięższy. Dziś teoretycznie wszystko można na nim postawić, poczynając na drobnych ogłoszeniach czy statystykach, a skończywszy na socialach czy nawet forach...

Alternatywy? sNews, choć projekt wygląda na uśpiony. Coś na plikach? Nibbleblog or pluXml. Oba przetłumaczone (;


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Wordpress - Temat główny

22 sie 2012, 13:17

Jest też Vienara - nowy projekt twórców SMF (a konkretniej bodajże jednego z deweloperów)
http://vienara.org/index.php
I tu uwaga... Polacy (dokładniej pewien moderator z SMF.pl) jako pierwsi i jedyni przetłumaczyli ten skrypcik :).
Na razie dość ubogi, ale myślę, że dynamicznie będzie się rozwijał.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Wordpress - Temat główny

Autor tematu

22 sie 2012, 15:32

kaaleth napisał/a:


Fajny! Podoba mi się.

A wpisy przechowywane na FTP, nie są takie złe.


 
Awatar użytkownika
Daffitto
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:46
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Wordpress - Temat główny

14 kwie 2014, 16:04

kaaleth napisał/a:
WP bardzo dobry CMS, szkoda, że z każdym wydaniem praktycznie coraz to cięższy. Dziś teoretycznie wszystko można na nim postawić, poczynając na drobnych ogłoszeniach czy statystykach, a skończywszy na socialach czy nawet forach...

Alternatywy? sNews, choć projekt wygląda na uśpiony. Coś na plikach? Nibbleblog or pluXml. Oba przetłumaczone (;


Nie wiem czy to, że jest "ciężki" jest aktualną wadą kilka lat temu miało to duży wpływ i nawet kilkadziesiąt kilo miało znaczenie. Przecież obecna szybkość internetu nie pozwala praktycznie odczuć kilkuset kilobajtów skryptu. Obrazy - tła itp nie są optymalizowane na wielu stronach, a i tak nie wpływa na szybkość ładowania się stron...

Osobiście uważam, że WordPress jest niesamowicie dobrym CMS-em zarówno na małe blogi jak i rozbudowane strony,
uzupełnianie contentu przy dobrym dobrze dodatków jest niesamowicie przyjemne i proste...


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Wordpress - Temat główny

Autor tematu

14 kwie 2014, 19:51

Jeżeli chodzi o wydajność WP, sprawa dotyczy strony serwera a nie klienta.


 
Awatar użytkownika
AmbrozyPompka
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2014, 15:02

Re: Wordpress - Temat główny

27 paź 2014, 15:29

Skrypt sam w sobie jest ok używam go produkcyjnie ciężki też wiele nie jest go głownie wszystko zależy od konfiguracji serwera.
masa dodatków masa szablonów do niego sprawia że można go skonfigurować dosłownie jak się chce. Ogólnie skrypt do wszystkiego a jego łatwość konfiguracji sprawia że każdy sobie z nim poradzi. Co do bezpieczeństwa to też chyba źle nie jest bo co jakiś czas nowe wersje wychodzą a przy odpowiedniej konfiguracji problemu ze spamem czy czymś nie zauważyłem. Włamania też nigdy nie miałem.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: WordPress - Temat główny

Autor tematu

21 kwie 2015, 17:27

Aktualizacja bezpieczeństwa dla 4.1: https://wordpress.org/news/2015/04/wordpress-4-1-2/


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: WordPress - Temat główny

Autor tematu

25 lut 2016, 17:55



 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: WordPress - Temat główny

Autor tematu

03 mar 2016, 7:20



 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: WordPress - Temat główny

Autor tematu

10 mar 2016, 11:15



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości