Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 19:16

Eee i tak mybb sporo nie brakuje - zresztą jak chcesz.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 19:18

Co znaczy nie brakuje?


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 19:23

Chodzi mi, że nie odstaje specjalnie funkcjonalnością od płatnego odpowiednika.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 19:41

Między mybb a ipb jest technologicza przepaść.


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 19:42

Jaka np.?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 19:58

Chociażby w kwestii bezpieczeństwa czy optymalizacji. Nie wiem jak Ty ale ja nie oceniam aplikacji po tym jak łatwo się instaluje rozszerzenia albo ile jest dostępnych stylów.


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 20:03

Mimo to uważam, że mybb wcale nie jest tak jak niektóre skrypty 100 lat za murzynami. Chciałem cię tylko przekonać, że darmowe nie znaczy gorsze ale jak widać masz mocniejsze argumenty.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 20:05

Ale adminzone w tym momencie korzysta z darmowej aplikacji i nie narzekam na nią. Ba! nawet planuję aktualizację do wersji 3.1.


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

17 maja 2015, 20:11

No dobrze. W moim odczuciu phpbb jest za ciężkie - złe zdanie wyniosłem używając phpbb3 ale to u was faktycznie zdaje się działać dość szybko.
Ale jest to również zasługa hostingu z jakiego korzystacie - lh.pl.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

24 maja 2015, 1:07

Osobiscie bardzo lubiłem phpBB, bo od niego zaczela się moja przygoda z forami. Mimo pięknej i bogatej historii, będzie mi się kojarzyć z dość historycznymi rozwiązaniami. Takie mam dziwne wrazenia, być może spowodowane tym, ze niedawno próbowali nadgonić dzisiejsze standardy (instalacja wtyczek, reponsywnosc), dlatego dzis przy stawianiu forum nie brałbym w ogole phpBB pod uwagę.

O MyBB mam dość neutralna opinie. Miałem kiedyś na tym forum i jedyne co mnie irytowalo to system szablonow (kiedy musialem zrobić cos własnego). Ogolnem to zauwazylem, ze sporo forow działających na tym produkcie inspiruje się wyglądem IPB/vB co jest według mnie dość dziwaczne, choć to kwestia gustu.


 
Awatar użytkownika
parox
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:22

Re: Styl forum

29 maja 2015, 16:52

Od MyBB zawsze mnie odpychał sposób w jaki był kodowany. By się w tym odnaleźć, zbudować hybrydy etc. zawsze miałem ochotę na wymianę silnika, właśnie na phpBB.

Wracając jednak do tematu, ostatnio mnie zaczyna irytować ta tendencja, iż każdy możliwy styl dla danego silnika forum wygląda tak samo. Czy coś by się stało, gdyby całość odwrócić do góry nogami? W teorii, nie ma żadnych przeszkód co do kreatywności, tym bardziej iż jest to otwarta platforma.

Niestety ze mnie taki designer, jak i baletnica, ale z tego co pamiętam, Maciej niegdyś siedział w design'ie :)


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

30 maja 2015, 1:01

W mojej opini mybb jest to świetny wybór dla osób zajmujących się właśnie webdesign'iem gdyż wszystkie style i szablony są dostępne od ręki w panelu admina i nie trzeba grzebać w plikach co oszczędza sporo czasu. Dodatkowo przeglądając źródło każdy szablon jest opisany dzięki czemu łatwo się odnaleźć. Nie mówie tu oczywiście o pisaniu szablonu od zera a jedynie jego przeróbce. Instalacja pluginów, aktualizacji czy też przeniesienie strony na inny serwer też nie stanowi problemu. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś ty wymyślił coś nowego a brak umiejętności jest słabą wymówką. Jedynie przemawia za tym aby się douczyć i zrobić coś nowego - oryginalnego.


 
Awatar użytkownika
parox
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:22

Re: Styl forum

02 cze 2015, 14:33

Powiadasz iz mozna wyszkolic sobie zmysl designera? Ciekawe.


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Styl forum

02 cze 2015, 20:04

A czemu nie? - standardem jest obecnie flat (myślę, że nie jest dla cb większym problemem zrobić coś złożonego właściwie tylko z figur i na to dać jakiś kolor oraz napis który się zbytnio nie zlewa). Jest naprawdę masa poradników. Nie mówimy tu przecież o tworzeniu tapet czy rysunków tylko o zwykłej prostej grafice na potrzeby internetu. Możesz przecież wzorować się na już istniejących stronach - sklejać wzory kilku stron i robić coś oryginalnego. Ale przecież lepiej powiedzieć:
parox napisał/a:
Niestety ze mnie taki designer, jak i baletnica.

I dalej siedzieć na fb, yt ...

Są oczywiście osoby bardziej zdolne lub mniej ale nie wierze, że ktoś nie potrafi robić nic.


 
Awatar użytkownika
parox
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:22

Re: Styl forum

04 cze 2015, 14:33

Tia... Dzięki za wskazówki jak wykonywać mój zawód :) Naprawdę, podziwiam ów flejm. Niestety, co by zrobić coś ładnego bądź też zjadliwego, nie wystarczy narzucić na siebie kilku figur, dolać jakiegoś koloru, oraz dodać napis nie zbyt zlewający się z tłem, gdyż w ów czas, prace designer'ów wykonywały by dzieciaki z piaskownicy za lizaki.
Przyznam, iż jest to start, jednak tak to nie działa.

Właśnie dla tego, powstały framework'i typu Bootstrap, Foundation czy Semantic UI, uwielbiane zarówno przez wielu użytkowników tego forum, jak i większości programistów, którzy nie chcą, nie potrafią, nie lubią, bądź też najzwyczajniej w świecie, nie mają czasu na zabawę w Design.
Nie chwaląc się, sam posiadam własnoręcznie wykonany front end'owy FW, jako baza dla moich projektów.

Tpk-Games napisał/a:
dalej siedzieć na fb, yt [...] ktoś nie potrafi robić nic.


Mimo, iż nie zgadzam się, w prawdzie z całą Twoją wypowiedzią, dziękuje za słowa krytyki. Postaram się na przyszłość, więcej uczestniczyć w zabawach na "FB" czy też "YT" by dalej tracić jakże cenny czas, gdyż dotychczas odwiedzam serwisy socjalne jedynie w ramach utrzymania kontaktu m.in z Administratorami i Moderatorami tego forum, bądź tez czytania irytujących dokumentacji API danego serwisu.

Tak więc proszę wybacz mi, jeśli nadal uważam, iż się do tego nie nadaje, bądź też jestem zbyt zajęty bardziej istotnymi sprawami, niż zlewanie kolorów ze sobą by otrzymać efekt łał.

To nie dla każdego ;)

Pozdrawiam.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości