Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Edge nie pozwala na otwieranie domen/IP w lokalnej sieci

Autor tematu

03 sty 2016, 17:40

Przypisałem sobie w pliku hosts parę customowych adresów do pewnych IP aby łatwiej i szybciej przechodzić na konkretne strony.
Tak wyszło że mój lokalny serwer z PHP na pokładzie istnieje jako adres php.dev.

Wygląda na to że Edge ma jakieś zabezpieczenia które uniemożliwiają przejście na lokalny adres IP.
Podczas pisania czasem korzystam z innych przeglądarek żeby zobaczyć aplikację... w innej przeglądarce. Czy to wygląd czy bez aktywnej sesji i ciastek.
W momencie kiedy chciałem przejść na stronę php.dev, pojawił się błąd "Nie można nawiązać połączenia z tą stroną." (to samo w przypadku wpisania bezpośrednio adresu IP).

Sprawdzałem na paru innych przeglądarkach (z resztą na Windows 7 i Internet Explorer nie miałem żadnych problemów) i nie działa tylko w Edge.

2016-01-03_17-09-08.png


Sprawdzałem też jakieś ustawienia zabezpieczeń ale nie znalazłem nic, co można by było przestawić i co byłoby związane z tym.

Generalnie mi to rybka bo i tak nie korzystam z tego tworu, ale sam fakt ograniczenia czegoś takiego jest trochę... dyskusyjny. Oczywiście - BEZPIECZEŃSTWO na pierwszym miejscu.
Windows 10 coraz bardziej sprawia wrażenie systemu nad którym bardziej zaawansowany użytkownik nie ma kontroli a on sam "wie lepiej" co jest lepsze aby uszczęśliwić wszystkich.

Poszukałem trochę:
https://social.technet.microsoft.com/Fo ... al-domains

Wygląda na to że pomaga usunięcie jakiegoś klucza z rejestru.

Tutaj:
http://stackoverflow.com/questions/3238 ... e-the-doma

Znowu ktoś porusza kwestie ustawień "Opcje internetowe". Nie działają one w moim przypadku.

Poważnie. Kto wymyśla takie rzeczy?

PS: Strona routera działa. (?!)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Edge nie pozwala na otwieranie domen/IP w lokalnej sieci

27 sty 2016, 21:10

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale...

Zrzut ekranu (1).png


Ten błąd istniał bodajże... - i teraz nie umiem sobie przypomnieć - albo przed premierą Windows 10 albo przed listopadową aktualizacją.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Edge nie pozwala na otwieranie domen/IP w lokalnej sieci

Autor tematu

02 lut 2016, 17:40

Nie wiem, nie korzystam z adresów localhosta (127.0.0.1) ale mój 192.168.7.7 nie działa tylko w edge. Mam wersje 25.10586.0.0.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Edge nie pozwala na otwieranie domen/IP w lokalnej sieci

Autor tematu

13 mar 2016, 17:56

Po wielu aktualizacjach systemu, nadal nie działa.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Edge nie pozwala na otwieranie domen/IP w lokalnej sieci

Autor tematu

30 sie 2016, 11:46

Build 1607 - nie działa. Nawet z włączonym trybem "developera".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości