Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

31 gru 2013, 11:30

Tak, ma.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

31 gru 2013, 11:32

Wygląda lepiej niż Chrome?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

31 gru 2013, 11:59

O ile dobrze pamiętam, FF w trybie metro wygląda tak samo, jak każda inna przeglądarka z widokiem pełnoekranowym i nic więcej. Chrome poszło dalej i mamy coś na wzór "systemu w systemie".


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

01 sty 2014, 2:01

Powiadomienia na pulpicie jednak działają, po prostu kiedy ich nie ma, to nic się nie wyświetla (w Chrome OS informacja ta była stała). Wrażenia ogólnie na plus. Nie mogę doczekać się przyszłych aktualizacji.

Co jak co, ale w Chrome OS zawsze pociągał mnie ten minimalistyczny interfejs... To jest po prostu coś pięknego. Czuć, że "dotyka" się naprawdę lekkie oprogramowanie. :wub:


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

08 cze 2014, 4:52

Wiadomo już coś więcej o "prawdziwym" menu start? Na jakimś portalu czytałem o wersji 8.2.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

08 cze 2014, 12:09

Klasyczne menu start miało być w wersji 8.1, niestety, nie "wyrobili" się. Później zaczęto mówić o aktualizacji 8.2 lub Windowsie 9, jak kto woli - bo ani tego ani tamtego nie ma. Jak dla mnie trochę za mało, jak na drugi tytuł, no ale ich nazewnictwo, ich sprawa ;) . Tak czy siak, oprócz zapowiedzianego menu start ma pojawić się większa integracja z mobilnym systemem Windows Phone 8.1, a także ulepszenie aplikacji Xbox Live.

Tak naprawdę jeszcze nie wiadomo, jak OSTATECZNIE wyglądać będzie klasyczne menu START, ponieważ na zdjęciach z konferencji BUILD 2014 są widoczne metro-kafelki. Dlatego też ciężko jest go nazwać KLASYCZNYM. Możemy łatwo wywnioskować więc, że kafelki na siłę chcą wepchnąć się w desktopowy pulpit.

Tak samo jak i aplikacje. Te w środowisku METRO będą mogły startować na desktopie nie tylko w postaci zmaksymalizowanej, ale też i w oknie. Mnie to osobiście cieszy, bo niektóre aplikacje działają świetnie. Jedyną ich przeszkodą jest to, że startują na pełnym ekranie, co przełączanie między innymi jest ociężałe, tym bardziej na komputerze klasy PC.

To info jest raczej najpewniejsze. Oprócz tego mówi się także o większej kompatybilności na wszystkie urządzenia z systemami WINDOWS między komputer-tablet-smartphone, wspólnym sklepie z aplikacjami i wspólnymi usługami.


 
Awatar użytkownika
KarolP
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2014, 13:46
Lokalizacja: Berlin
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

16 sie 2014, 11:19

Moja opinia o WIN 8? WIN 8 był ostatni argument do przejścia na ubuntu.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

16 sie 2014, 15:13

KarolP napisał/a:
Moja opinia o WIN 8? WIN 8 był ostatni argument do przejścia na ubuntu.


Dlaczego? Co Tobie w nim nie odpowiada?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

16 sie 2014, 15:59

Chyba musiałeś się nieźle nudzić, bo Unity to - jak dla mnie - kompletnie ociężałe środowisko graficzne. Jak na dystrybucję Linuksa może wygląda ładnie, ale co poza tym? Jak już mus, to wybrać Debiana, najlepiej z Xfce albo - dla komfortu i zwykłego użytkowania - Elementary OS Freye. Taka ostateczność, bo jak przez powiedzmy całe życie używałeś systemów z rodziny Windows, to nic Ci nie da przejście na Ubuntu tylko dlatego, że nie spodobała się ósemka. Prędzej czy później wrócisz do systemu Microsoftu.

Metro UI da się lubić, co prawda na desktopie ciężko przywyknąć do tych wszystkich kafelków, dlatego po zainstalowaniu Start8 problem praktycznie znika. Szkoda jedynie, że Microsoft nie zdecydował się na wypuszczenie Update 2, ale w zamian za to w każdy, pierwszy wtorek nowego miesiąca do platformy Windows Update trafiać będą nowe aktualizacje. Podobne rozwiązanie spotkało Internet Explorer 11, który w końcu stał się praktyczną przeglądarką. Utworzono też kanał developerski na wzór Firefox beta, Opera dev, czy Chrome Canary. Tak samo chwalić mogę postęp platformy Windows Phone, a nie zdziwiłbym się, jakbyśmy za niedługo mogli mieć wgląd na Windows 9.

Wydaje mi się, że MS obrał w końcu dobry kierunek, a jeśli będą tak ładnie pracować, to na pewno się nie zawiedziemy.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

16 sie 2014, 16:23

Ciekawe jak im wyjdzie Windows 9.


 
Awatar użytkownika
Wildhells
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 06 sty 2014, 0:27

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

16 sie 2014, 23:30

W najbliższej przyszłości mam zamiar przenieść się na Mac OS X. Kafelkowy wygląd Windows 8 odstrasza mnie bardzo.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

17 sie 2014, 0:28

W drukarni na biurach mieliśmy sprzęt od Apple i pracowało się naprawdę miło. Jednak był to 10.7 Mountain Lion, a nie cukierkowa Yosemite. Zresztą sam chciałem sobie taki sprzęt sprawić, ale odpuściłem. Ogólnie działa bardzo dobrze. Mieliśmy na zapleczu jakiś stary komputer i co prawda przy Safari i OpenOffice chodził jak odkurzacz i co kilka minut miał freezy, to i tak nigdy się nie wykrzaczył do takiego stopnia, w którym trzeba było zakończyć awaryjnie pracę aplikacji.

Ostatnio na twitterze leciał niezły hejt w stronę Apple, że ten kopiuje rozwiązania z dystrybucji linuksowych. No ale kto im zabroni?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

17 sie 2014, 13:03

kaaleth napisał/a:
Ostatnio na twitterze leciał niezły hejt w stronę Apple, że ten kopiuje rozwiązania z dystrybucji linuksowych. No ale kto im zabroni?


To jakoś ostatnio? O co się burzyli?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

17 sie 2014, 19:25

Nie mogę odnaleźć tego twitta, ale zarzucę za to zdjęciem z G+
https://lh3.googleusercontent.com/-oqNb...arison.jpg

W głównej mierze porównywali wygląd okien - chodzi tu dokładnie o usunięcie i scalenie nawigacji z górną belką. Później (jak na złość) zaczęto doszukiwać się innych podobieństw, ale suma sumarum Apple nikt nie zabroni kopiować rozwiązań, których nikt nie opatentował.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 - opinie, dyskusje, info

17 sie 2014, 20:02

Pytanie czy można napisać że biorą przykład od lepszych.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości