Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
 
Awatar użytkownika
parox
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:22

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

18 mar 2015, 14:52

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/...je-windows

Pirackie wersje Windows moga stac sie legalne.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

19 mar 2015, 13:34

Build 10041 już jest i nie ma tam przeglądarki Spartan.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

20 mar 2015, 20:53

Aktualizowałem wczoraj. Nie sądziłem, że aktualizacja potrwa ~40min, nawet na dysku SSD. Poza tym, przebiegła w stylu nowej instalacji, niż aktualizacji, ale wszystko zostało (+ śmieci po "poprzednim" buildzie).

Wizualnie nic nadzwyczajnego. Poprawili ikony (wciąż nawiązujące do klasycyzmu), menu-start (przezroczystość), windows defender (który nagle zaczął gryźć się z moim 360 Security) oraz ustawienia wifi to teraz "pop-up".

Oprócz tego, popsuli niektóre aplikacje od Microsoftu, ale wystarczy wprowadzić pewne komendy w CMD i zreinstalować je.

Nie wiem, czy IE nie dostał aktualizacji, bo działają elementy, które wcześniej nie chciały działać (przynajmniej u mnie), np. komentarze na YouTube, czy Google Grafika.

Co mnie najbardziej irytuje to transfer danych przez USB. Strasznie przekłamuje albo się zawiesza. Nigdy nie miałem takich problemów.

W końcu zaczął działać mi Sklep BETA. Sprawdziłem też nowego Word'a w wersji peview - dość tandetny z wielkimi przyciskami. Mimo wszystko, działa bardzo szybko i sprawia wrażenie `lekkiego`. Ogółem, to nawet wersja 2013 była bardzo udana, więc to tylko przepisywanie wszystkiego pod nowe UI.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

07 kwie 2015, 22:00

Trochę zrzutów ode mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

09 kwie 2015, 12:47

To Spartan? Jak wrażenia?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

10 kwie 2015, 16:41

Tak, to jest (Project) Spartan.

Wiadomo - pierwsze wersje, ale mimo wszystko przeglądarka bardzo minimalistyczna. Podoba mi się interfejs. Niczego nie trzeba szukać, wszystko jest wyraźne i intuicyjnie rozmieszczone. Strony www wczytują się bez jakichkolwiek problemów i nie mam się czego czepiać.

Nie rozumiem zbytnio możliwości rysowania po stronach WWW. Mogliby dodać to jako oddzielny dodatek (w przyszłości).

Aktualnie nie działa pasek zakładek i brakuje niektórych funkcji. Z narzędzi można zauważyć, że w razie problemów, strony będą możliwe do obejrzenia poprzez uruchomienie Internet Explorer-a, a więc Windows 10 zawierać będzie dwie przeglądarki.

Dziś o 19 czasu polskiego pojawi się drugi build Windows 10 dla urządzeń mobilnych. Przede wszystkim, znacząco powiększyli listę wspieranych urządzeń i nie mogę doczekać się, aż wieczorem zainstaluję nowy soft na mojej Lumi 1520 :) Mam nadzieję, że niczego nie popsują.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

12 kwie 2015, 12:25

Windows 10 Mobile
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

13 kwie 2015, 23:06

A, dodam jeszcze kilka zrzutow, co tam!

Mapy, Word 2015 (preview), ciemny motyw paska powiadomien, nowy wygląd kalendarza + godziny, prosta personalizacja ogolna, poprawiony START z mozliwoscia dowolnej zmiany rozmiarow,

Gdyby ktoś miał problem z DirectX to - w przypadku kart z AMD - wystarczy zainstalować sterowniki w wersji beta. Nie wiem jak to jest na GeForce, ale nie sadze, aby było inaczej.

Ogółem nie polecam ostatnich buildow. MS czeka jeszcze daleka droga, ale z każda kompilacja to wszystko nabiera ksztaltow. Spartan jak na przegladarke 'testowa' działa bardzo ladnie, ale brakuje mu jeszcze kilka funkcji. To samo w zasadzie tyczy się większości nowych aplikacji od MS. ;) Przetestowac warto, ale to jeszcze nie to!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

29 kwie 2015, 20:54

Rano dorwałem ESD buildu 10071, więc od razu zrobiłem z tego obraz. Jeszcze nie instalowałem, ale już w sieci widziałem, że kilka miejsc uległo zmianom, które mogą spodobać się osobom korzystającym z dotykowych ekranów.

Ponadto Spartan Project zyskał miano przeglądarki " Edge ". Nie muszę mówić, że Edge będzie domyślną przeglądarką internetową w Win10 ;) .


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

29 kwie 2015, 22:07

10074* drobna poprawka.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

29 kwie 2015, 22:09

Swoją drogą, ta wersja dostępna na microsoft insider miała być ważna do końca kwietnia?


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

29 kwie 2015, 22:46

Masz na myśli tą, o której pisałem przed chwilą? Ona najprawdopodobniej działać będzie do 15 października, tak jak inne, które są nowsze od buildu 9926 (włącznie). Oczywiście miesiąc wcześniej system będzie alarmował o pierwszych zagrożeniach, a po upływie 2 tygodni będzie się resetować automatycznie co 3 godziny (dopiero 15-stego nastąpi automatyczna niemożność uruchomienia systemu).

Starsze kompilacje (od 9926 w dół) są ważne do jutra, a więc 30 kwietnia.

Technical Preview to linia testowa, zaś Insider Preview to już RC. Można założyć więc, że przełomowych zmian już nie będzie, choć do wydania systemu pozostało jeszcze troszkę (ponoć datuje się je na czerwiec/lipiec).

Bardzo chciałbym zobaczyć nowego Explorera plików, ale chyba w tej wersji się nie doczekam (o ile w ogóle będzie). Na 2016 zaplanowano aktualizację `Redstone`, więc i może tam się pojawi większa 'transformacja' interfejsu Windowsa. ;)

PS Zaraz wrzucę parę screenów.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

29 kwie 2015, 23:14

Zrzuty ekranu. Powiem, że fajną rzeczą w odtwarzaczu muzyki jest to, że możemy upchnąć na OneDrive trochę mp3 a potem odtwarzać je właśnie z telefonu, tabletu czy komputera.

Ogółem, w niektórych aplikacjach pojawiły się małe zmiany kosmetyczne, których nie chcę komentować (nie ma sensu skupiać się na pierdołkach). Dalej, system działa bardzo stabilnie i szybko, więc to bardzo dobra kompilacja jak na pierwszy rzut oka. Minie trochę czasu, aż pojawi się jakaś buglista.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

29 kwie 2015, 23:28

Na stronie MS zamieścili właśnie ten build w postaci iso :) .


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

07 maja 2015, 11:37

No więc "Spartan" będzie się finalnie nazywać "Microsoft Edge".


  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości