Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

13 maja 2015, 20:27

MS zaprezentował jakie będą wersje 10 http://blogs.windows.com/bloggingwindow...-editions/


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

14 maja 2015, 22:30

Macsch15 napisał/a:
No więc "Spartan" będzie się finalnie nazywać "Microsoft Edge".


Tak ;)

http://www.browserfordoing.com/pl-pl/

---

Dziś do kanału 'insider' trafił kolejny build Windows 10 Mobile. Właśnie zainstalowałem i widzę, że w większości są to poprawki, ale też i nowości tj. aplikacje uniwersalne, a więc przeniesiony z wersji PC odtwarzacz muzyki, wideo, Word, Excel czy nawet sklep. Zmodyfikowali lekko start zmniejszając odstęp między kafelkami i dodając ich nową kolumnę.

Co mi się podoba to fakt, że Ustawienia otrzymały wyszukiwarkę i teraz wygląda to identycznie jak na komputerze. Pierdyliard ustawień, a więc szukajka jest jak zbawienie.


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

16 maja 2015, 22:03

Moim zdaniem Win 10 będzie pierwszym udanym produktem / usługą MC. Jak to bywa już od jakiegoś czasu XP - God, 7 - God to i 10 - God :)
Ciekawi mnie jak to będzie z wersjami 32 /64 bit. Czy będzie można za darmo przesiąść się na 10tkę z 32bit siódemki i mieć x64?
Ponadto coś nie chce mi się wierzyć, że coś za co dotąd gigant brał sporo pieniędzy będzie przez rok rozdawane za darmo - przecież każdy żywy zdąży zaktualizować przez taki szmat czasu.
Zainstalowałem go na maszynie wirtualnej i przy 4 gb ram miał problem wydolić - ale myślę, że to przez to iż to nawet nie jest beta (tak czy inaczej z niecierpliwością oczekuje premiery).


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

16 maja 2015, 23:57

Insider Preview to RC, więc coś więcej niż beta. To aplikacje i niektóre elemenenty są wciąż rozwijane, jednak sam system jest prawie 'gotowy'. MS i tak nie wyrobi się ze wszystkim a to dlatego, że na przyszły rok zapowiedzieli już kolejną, sporą aktualizację o nazwie Redstone.

Na maszynie wirtualnej i tak zawsze działa wszystko kiepsko, zależy też od tego, czego używasz.

Ja aktualnie mam build 10074 oraz 10080 (na telefonie) i nie narzekam. Jest sporo niedociągnieć ale nie przeszkadza to zbytnio w codziennych czynnościach. Większość z nich to i tak ciekawostki, z których korzystać nie będę lub robię to dość rzadko. ;)

Co do wersji 32 i 64bit to nawet teraz nie ma migracji, wiec nie spodziewalbym sie, aby w ogole taka była. Prosty wybór: albo x32 albo x64.


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

17 maja 2015, 10:28

Jak na prawie skończoną wersje to potrafi złapać niezłego laga podczas otwierania menu start. Co do maszyny - używam VMware Workstation bo Virtualbox mi nie chodzi. Z wersjami szkoda bo jestem nieszczęśliwym posiadacze win 7 w wersji x32.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

17 maja 2015, 21:30

Jeśli wszystko dobrze pójdzie to mają jeszcze ~2 miesiące na ukończenie systemu.

Na swoim PC zainstalowaną mam ostatnią, oficjalną kompilację i wygląda to i działa nieźle. Czasem, przy dłuższym użytkowaniu explorer.exe potrafi się zawiesić, a początków instalacji sterowników AMD raczej na długo nie zapomnę. Mimo to, udało się.

Najwięcej pracy czeka wydanie mobilne. Na ten moment mamy 2 buildy + kilka krytycznych poprawek. Niektóre sekcje przypominają wielki bałagan i wg. mnie, nie powinno się ich pakować w program Insidera, gdyż to przypomina szkic wyglądający gorzej niż rzekome oznaczenie jako wersja 'alpha'.

W ogóle, przytrzymując przycisk wstecz, w lewym górnym rogu ekranu pojawia się systemowy kursor. Jestem ciekaw jakie jest/będzie/było jego przeznaczenie :)


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

20 maja 2015, 18:24

Dziś PONOĆ nowy build :) . Kompilacja oznaczona jako 10122. W przeciekach pojawiło się sporo poprawek i ulepszeń, m.in. dla asystentki Cortany, przeglądarki Spartan (Edge [z nową stroną główną, trybem prywatnym]) i sterownikami pod komputery działające z komponentami AMD. Sporo uniwersalnych aplikacji nie radzi sobie z wydajnością na takich platformach. Ma to zostać wyeliminowane. Ciekawe, czy jeszcze załapię się dziś na update. :)


 
Awatar użytkownika
Tpk-Games
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 12 maja 2015, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

23 maja 2015, 19:49

Ciekawi mnie również co z testerami? Czy instalując Win 10 jako podstawowy system dostanę go za darmo, czy będę musiał zapłacić albo powrócić do 7 aby upgrade'ować.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

24 maja 2015, 0:45

Jak na razie każda kopia (po kompilacji 9926) jest ważna do 15 października, a wiec nawet po premierze Windows 10 będzie aktywna kilka miesiecy. Co potem? Wyglada na to, ze albo kupujesz i użytkujesz dalej albo instalujesz inny system.

Mowi się, ze po przesiadce z oryginalnego Win7 lub 8/8.1 dostajesz licencje na rok. Gdzies o tym czytałem, zrodla nie podam, bo nie pamiętam. Na pewno google o tym nie milczy.

Być może da się skontaktować z suportem w celu przesiadki z preview na oryginalnego za sprawa prawdziwego klucza. W końcu Windows 10 wprowadza aplikacje umozliwiajaca kontakt z supportem. Oczywiście nie napalałbym się na ta droga, ale w sumie po cos to wymyślili, wiec miejmy nadzieje, ze taka pomoc faktycznie będzie dzialac.

Wczoraj dokonałem bezproblemowego upgrade z kompilacji 10074 do 10122. Spartan strasznie się crashuje po aktualizacji [powodem jest zmiana rozmiaru okna, o czym żaden serwis nie pisze...], wiec jest niemożliwy do użytkowania, ale...

Dzisiaj postawiłem na nowo 10122. Pobralem z serwera Microsoft najnowsza kompilacje w formacie ESD, a konwersja do ISO to kaszka z mleczkiem ;) . Zainstalowalem i... Spartan w ogole nie crashuje. Co więcej - niestety - czasem potrafi się na nim wywalić Catalyst, ale wyłącznie na stronach, gdzie osadzony jest YouTube (co ciekawe, kiedy wywali się 'raz', później już działa bez problemu). Mimo wszystko można nim normalnie przegladac strony, co wlasnie robie ;) . Nie poprawili niestety większości polski znakow, wiec wpisywanie niektórych ogonków jest niemożliwe (czasem przegladarka sama poprawia wyrazy, stad mój post wygląda dziwacznie).

Zaktualizowano tez polski pakiet językowy. Poprawiono kilka bledow, ale mimo wszystko wciąż niektóre sekcje nie sa przetłumaczone. Szybkosc działania cieszy, może ogromnej roznicy nie ma, ale przez te wszystkie pierwsze wersje czuc, ze faktycznie wspolraca Microsoft-AMD wychodzi na dobre ;) .


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

26 maja 2015, 18:47

Wyciekło trochę informacji na temat Buildu 10125, który wprowadza ciekawe nowości i usprawnienia. Kompilacja ta krąży gdzieś w Internecie, ale nie mam czasu, aby jej poszukać i przede wszystkim, przetestować. Wiadomo, że:

- odświeżono proces instalacji systemu Windows oraz umożliwiono z poziomu tej instalacji dodanie zabezpieczenia PIN,
- poprawiono pasek START dodając przycisk WSTECZ dla trybu "tabletowego",
- poprawiono menu START - od teraz po kliknięciu na 'wszystkie aplikacje' wyświetla się nie tylko alfabetyczna lista aplikacji, ale również alfabet z możliwością filtrowania aplikacji wg. nazw po wybraniu danej litery,
- zaktualizowano ikonki, a więc w końcu skończy się hejt, jakoby nawiązywały do czasów Windowsa 98 ;) ,
- nowa jump-lista w stylu modern, a wiec jakiekolwiek menu kontekstowe wyswietlajace sie na pasku START bedzie o wiele ladniejsze,
- poprawione działanie Windows Hello, a wiec coś, co w zasadzie funkcjonuje od buildu 10114, czyli możliwość wyboru blokady komputera wykorzystując odcisk palca, wykrywanie twarzy, czy też hasła obrazkowego.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

30 maja 2015, 12:29

10130 leci przez update 8)


 
Awatar użytkownika
sebag23
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

01 cze 2015, 9:20



 
Awatar użytkownika
insp
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 06 lis 2014, 8:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

01 cze 2015, 10:20

W Win 7 też jest.


 
 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Windows 8 i 10 - opinie, dyskusje, info

03 cze 2015, 13:54

Czyli tak jak pisałem. Dostajesz pełny system za darmo na jakieś 3 miesiące. Później już, kupujesz licencje albo baj baj.


  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości