Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
Regulamin forum
Dział ten powstał aby chętni mogli pochwalić się efektami pracy którą włożyli w swoje strony.

Pisząc temat, przedstaw w skrócie swoje forum bądź stronę, następnie wypunktuj efekty swojej pracy, np. autorskie dodatki, własny projekt graficzny.

Dział ten nie służy do reklamy. Nie stosuj sloganów ani zachęt do rejestracji. Nie umieszczaj bannerów graficznych. Nie chwal się konkursami albo eventami. Tematy zawierające te treści będą traktowane jako reklamy i usuwane.

Aby napisać temat w tym forum użytkownik musi posiadać przynajmniej 20 postów.
 
Awatar użytkownika
sebag23
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[NIEAKTUALNE] Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

Autor tematu

23 lip 2013, 10:23

{l Image}

#1 - Czym jest Aplikacje-CMS.pl?

Aplikacje-CMS.pl to forum o systemach zażądania treścią, składające się z 6 kategorii, które dzielą się na:
  • Ogólne Informacje - kategoria odpowiada między innymi za wszelkiej maści ogłoszenia, informacje ze strony administracji,
  • Aplikacje CMS - jak sama nazwa wskazuje jest to kategoria odpowiedzialna za poszczególne systemy CMS,
  • Kącik Webmastera - kategoria odpowiada za wszystko co ma związek z tworzenie stron internetowych, np. języki programowania",
  • Kącik Grafika - kategoria związana z grafiką komputerową,
  • Giełda - mały bazar naszego forum, a także możliwość zamówienia darmowych bądź płatnych zleceń,
  • Pozostałe - kategoria, która odbiega od tematyki forum. Znajdują się w niej takie działy jak "Hyde Park" czy "Przywitaj się".
Dodatkowo na stronie możesz znaleźć darmowe modyfikacje, szablony, a także poradniki.

#2 - Kilka informacji ze strony wizualnej

Cała witryna bazuje na silniku Invision Power Board (IP.Board). Posiadamy unikalny szablon o kolorystyce niebiesko jasno fioletowej, który idealnie sprawuje się pod tematykę forum.

#3 - Kilka informacji o administracji serwisu

W szeregach administracji znajdują się 3 osoby, które odpowiedzialne są za poszczególne rzeczy.
  • incognito - jego głównym zainteresowaniem jest grafika komputerowa i to właśnie on dba o rozwój forum po stronie graficznej,
  • Robert007 - zajmuje się programowaniem aplikacji webowych oraz kodowaniem szablonów. Na co dzień pracuje w firmie informatycznej "pcib.pl",
  • sebag23 - jego pasją jest tworzenie stron internetowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu szablonów pod popularne aplikacje CMS.

Pragnę Was także zaprosić na nasz oficjalny FanPage na Facebooku, który znajduje się pod tym linkiem: https://www.facebook.com/aplikacjecmspl

Administracja Aplikacje-CMS.pl


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

23 lip 2013, 11:35

Hm, poważnie potrzebni są 3 administratorzy?

Pytanie jeszcze czy aplikacje oraz inna zawartość są legalnie umieszczane na forum.
Poza tym, ściślej mówiąc - aplikacje forum nie zaliczają się do "CMS".

W stylu jest za dużo gradientów i zaokrągleń.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

23 lip 2013, 11:45

Śmiesznie ta prezentacja wygląda :D. Po co nam przedstawiasz administratorów i ich pasje? :) A o takich ważnych rzeczach jak klikalny link zapominasz.
Za dużo kategorii.
Zrobiłbym trzy:
- Aplikacje CMS
- Webmastering, webdesign (tutaj kategoria w której byłyby inne kategorie: Kącik Webmastera/Grafika i Giełda)
- Inne (czyli te Hydeparki, przedstawiarki i tutaj także informacje i dział poświęcony forum)

Od strony graficznej nie ma rzeczy która by mi się podobała. Bardziej już bym szanował defaultowy styl IP.B.
Zły dobór kolorów, masa niepotrzebnych modernowych bajerów, forum ciągnące się niemiłosiernie.
Minus za zablokowanie dostępu gościom takich rzeczy jak poradniki. Na prawdę tego nie lubię... To na prawdę działa w odwrotną stronę niż niektórzy myślą. Zwłaszcza, że jest spora, "bogatsza" konkurencja.


 
Awatar użytkownika
sebag23
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

Autor tematu

23 lip 2013, 12:26

Prezentacja miała opisać trochę forum i administrację. O odnośniku rzeczywiście zapomniałem.

Działy zostaną trochę przebudowane, mieliśmy kilka propozycji w tej sprawie i zostaną one uwzględnione.

Styl faktycznie jest "bogaty" w efekty, ale założenie było takie, aby odbiec od standardu, który narzucił IP.Board. W ciągu kilku dni powinna pojawić się aktualizacja kilku grafik, która poprawi wygląd i zmniejszy ilość efektów. Tak, można było o tym pomyśleć wcześniej, ale inaczej na to patrzeliśmy.


 
Awatar użytkownika
sebag23
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

Autor tematu

26 lip 2013, 0:02

Wczoraj zostały poprawione działy.
Aktualnie trwają prace nad drugim stylem (tym razem stawiamy na czytelność), oba będą dostępne, od użytkownika będzie zależało, który wybierze.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

29 lip 2013, 5:28

Ten tytuł jest po prostu boski.
Aplikacje CMS - phpBB2 by Przemo - phpBB3 - MyBB - IP.Board - vBulletin - Modyfikacje - Style - Szablony - HTML - PHP - CSS - Javascript - Grafika - Zlecenia


PS: Google głupie nie jest.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

29 lip 2013, 11:09

Ja bym dodał do tytułu jeszcze Hydepark i Kosz. Żeby nie było, że użytkowników w konia robicie :).


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

02 sie 2013, 22:42

Teraz dopiero zauważyłem też że cała strona waży 1476.35KB(!).


 
Awatar użytkownika
sebag23
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

Autor tematu

03 sie 2013, 11:11

Nowy styl jest już kodowany. Małe porównanie katalogów z obrazkami:

- domyślny styl - waga obrazków 330kb,
- aktualny styl - waga obrazków 693kb,
- nowy styl - waga obrazków 333kb.


 
 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

12 wrz 2013, 21:55

Rok szkolny się zaczął.


 
Awatar użytkownika
sebag23
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

Autor tematu

12 wrz 2013, 23:17

No niestety, drugi administrator wypiął się na forum, nie opłacił hostingu, od ponad trzech tygodni zero odzewu. Nie tak to sobie wyobrażałem, jednak nie mogę nić na to poradzić.

@Ralfp, ja, oraz Incognito o szkole już dawno zapomnieliśmy, więc takie komentarze trochę nie na miejscu.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

14 wrz 2013, 9:10

Sam nie możesz się tym zająć?


 
Awatar użytkownika
sebag23
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

Autor tematu

14 wrz 2013, 14:52

Chciałem, ale nie mam plików. Napisałem do hostingu o kopię, to dostałem odpowiedź

Witam,

Usługa na Państwa koncie wygasła i konto aktualnie przeznaczone jest do usunięcia. Udostępnienie danych na nim zgromadzonych może nastąpić w przypadku uregulowania opłaty za konto hostingowe lub możemy udostępnić je w formie kopii zapasowej do pobrania z FTP. W drugim przypadku - w związku z tym, że usługa już wygasła - pobierana jest opłata administracyjna za udostępnienie danych w wysokości 89zł netto.

Jeżeli chce Pan skorzystać z drugiej opcji, to proszę o potwierdzenie - zostanie wystawiona faktura, po opłaceniu której zostaną udostępnione na 48h dane do konta FTP, na którym umieszczone zostaną dane.

Pozdrawiam
Przemysław Dolny


A nie mam aktualnie na zbyciu 150zł za hosting, ani 89zł żeby dostać kopię.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Aplikacje-CMS.pl - forum o systemach zarządzania treścią

14 wrz 2013, 15:18

Po co Tobie pliki? najważniejsza jest baza danych.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości