Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
Regulamin forum
Dział ten powstał aby chętni mogli pochwalić się efektami pracy którą włożyli w swoje strony.

Pisząc temat, przedstaw w skrócie swoje forum bądź stronę, następnie wypunktuj efekty swojej pracy, np. autorskie dodatki, własny projekt graficzny.

Dział ten nie służy do reklamy. Nie stosuj sloganów ani zachęt do rejestracji. Nie umieszczaj bannerów graficznych. Nie chwal się konkursami albo eventami. Tematy zawierające te treści będą traktowane jako reklamy i usuwane.

Aby napisać temat w tym forum użytkownik musi posiadać przynajmniej 20 postów.
 
Awatar użytkownika
Amfidiusz
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Amsterdam
Kontaktowanie:

[NIEAKTUALNE] Laxer.eu - Forum sportowe

Autor tematu

18 sie 2012, 22:24

Laxer.eu powstał jeszcze w ubiegłym roku jako swojego rodzaju prywatne forum testowe. Po zdobyciu licencji i określenia misji strony, kilka miesięcy temu postanowiłem zainwestować w nią trochę więcej czasu, czego pierwsze efekty już możecie podziwiać. Laxer.eu ma być odpowiedzią na amerykańskie lacrosseforums.com, które obecnie jest światowym monopolistą zrzeszającym wszystkich zawodników niezależnie od nacji czy koloru skóry. Dzięki niemu chcę wypełnić lukę w serwisach oferujących wiadomości ze starego kontynentu, których obecnie brak.

Pomijając jednak merytorykę, skupię się na szczegółach technicznych, którymi jesteście zapewne bardziej zainteresowani niż lacrossem ;)

Forum obecnie zostało oparte na silniku 3.2.3 i nie planuję upgrade'u w najbliższym czasie.

Wiadomości ze strony głównej są prezentowane dzięki aplikacji IP.Content. Z pozostałych aplikacji IPSu możecie znaleźć również Galerię i Blogi. Nexus czeka w tle na swoją premierę.
Dużą rolę odgrywa dla mnie kalendarz. Dlatego cieszę się, że IPS zdecydował się na jego ulepszenie w wersji 3.2. Genialne dla mnie okazało się rozszerzenie oferowane przez DevFuse, które tworzy tematy po dodaniu wydarzeń do kalendarza (forum Tournaments).


Forum promowane było jedynie na Facebooku, gdzie najłatwiej mogę dotrzeć do mojej grupy docelowej. Nie wiem czemu, ale najwięcej osób trafiło do mnie z polskich klubów :)

http://laxer.eu/

Login: ize
Hasło: izetest


Wszelkie sugestie, opinie i pytania jak najbardziej mile widziane :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

19 sie 2012, 16:20

Pola w "Quick Contact" po kliknięciu tracą wartość i już nie wracają.
Myślę że zamiast samego
onclick="this.value='';

Lepiej by było
onfocus="if(this.value !== '') { this.value=''; }" onblur="if(this.value == '') { this.value='Name'; }"


Nie myślałeś aby powiększyć trochę szerokość forum? Chociaż na te 1100px.

Przy rejestracji jest duży odstęp między polami "Confirm Password" a "Gender", tak miało być?
http://forum.invisionize.pl/uploads/img ... -18-19.png
Tak samo logowanie
http://forum.invisionize.pl/uploads/img ... -25-45.png

Sam logo robiłeś? :-)


 
Awatar użytkownika
Amfidiusz
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Amsterdam
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

Autor tematu

19 sie 2012, 18:58

Dzięki za słowa komentarza!

Macsch15 napisał/a:
Pola w "Quick Contact" po kliknięciu tracą wartość i już nie wracają.
Myślę że zamiast samego
onclick="this.value='';

Lepiej by było
onfocus="if(this.value !== '') { this.value=''; }" onblur="if(this.value == '') { this.value='Name'; }"


Zmienię :)

Nie myślałeś aby powiększyć trochę szerokość forum? Chociaż na te 1100px.


Rzeczywiście, wyglądałoby lepiej, ale zmiana szerokości wiąże się ze zmianą wszystkich grafik, a aż takim specem nie jestem.

Przy rejestracji jest duży odstęp między polami "Confirm Password" a "Gender", tak miało być?
http://forum.invisionize.pl/uploads/img ... -18-19.png
Tak samo logowanie
http://forum.invisionize.pl/uploads/img ... -25-45.png


Tu niestety nawaliła osoba, której zleciłem zrobienie stylu. Coś się sypie z klasą clear. Spędziłem nad tym parę godzin i w końcu się poddałem. Więc musi chyba tak zostać aż do następnej zmiany stylu.

Sam logo robiłeś? :-)


Nie, jeden z użytkowników innego forum mi je zrobił :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

19 sie 2012, 19:48

Amfidiusz napisał/a:
Rzeczywiście, wyglądałoby lepiej, ale zmiana szerokości wiąże się ze zmianą wszystkich grafik, a aż takim specem nie jestem.


Wydawało mi się że sam robiłeś ten aktualny styl?


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

19 sie 2012, 19:51

Jeżeli źle piszę, poprawcie mnie. Czy czasem IE nie wymaga do w ogóle odtworzenia strony deklaracji dokumentu w pierwszej linijce?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

19 sie 2012, 19:56

Aby się możliwie poprawnie wyświetlała - wymaga.
Potwierdzone empirycznie.

http://forum.invisionize.pl/uploads/img...-55-18.png hehe
Dla informacji, Safari już nie jest dostępne dla użytkowników Windowsów. ;)


 
Awatar użytkownika
Amfidiusz
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Amsterdam
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

Autor tematu

20 sie 2012, 13:36

Macsch15 napisał/a:
Wydawało mi się że sam robiłeś ten aktualny styl?


Nie. Styl został zakupiony na jednej ze stron, a następnie na jego bazie zleciłem utworzenie stylu dla forum IPB. Ja jedynie bawiłem się z kodowaniem IP.Content i dostosowaniem gotowca, który otrzymałem na forum :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

20 sie 2012, 18:11

Amfidiusz napisał/a:
Przy rejestracji jest duży odstęp między polami "Confirm Password" a "Gender", tak miało być?
http://forum.invisionize.pl/uploads/img ... -18-19.png
Tak samo logowanie
http://forum.invisionize.pl/uploads/img ... -25-45.png


Tu niestety nawaliła osoba, której zleciłem zrobienie stylu. Coś się sypie z klasą clear. Spędziłem nad tym parę godzin i w końcu się poddałem. Więc musi chyba tak zostać aż do następnej zmiany stylu.


Wygląda bardziej na widzę panelu bocznego, usuń "ipsLayout_right" i zobacz.
Panel przylega do lewej, ale formularz jest już cały niżej tak jak powinien być.


 
Awatar użytkownika
Amfidiusz
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Amsterdam
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

Autor tematu

21 sie 2012, 20:40

Zgadza się. Jednak nie mam pojęcia w jaki sposób to naprawić :/

A najśmieszniejsze jest to, że dostałem po czasie poprawiony styl, jednak nawet w nim nie umiem znaleźć poprawki, którą powinienem zastosować u siebie :D


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

21 sie 2012, 20:42

Próbowałeś nadać treści po lewej stronie float:left a panelu float:right (który już pewnie jest)?


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

26 sie 2012, 13:55

{l Image}


 
Awatar użytkownika
Amfidiusz
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Amsterdam
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

Autor tematu

28 sie 2012, 14:31

Tak, tak. To jest mój... awatar :D Kombinowałem z ustawieniami i zapomniałem zmienić ;) Dzięki


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

28 sie 2012, 14:32

A to dziwne, bo bezpośrednio w profilu się wyświetlał.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

28 wrz 2012, 14:10

Tak poza stroną: ktoś gra w tego Lacrosse w Polsce? Jeśli tak, to gdzie? Mieszkam w warmińsko-mazurskim.
O tym sporcie słyszałem tylko w American Pie... :D


 
Awatar użytkownika
Amfidiusz
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2012, 21:11
Lokalizacja: Amsterdam
Kontaktowanie:

Re: Laxer.eu - Forum sportowe

Autor tematu

01 paź 2012, 13:21

W Polsce istnieje prężnie działająca liga, obecnie zrzeszająca już chyba 8 klubów z różnych miast. Dwa lata temu wysłaliśmy już polską reprezentację na MŚ, gdzie całkiem nieźle powalczyliśmy. Niestety, liga kręci się wokół południowej części kraju, z Warszawą będącą najbardziej wysuniętą miejscowością na północ. Ale jeśli chciałbyś grać i znalazłbyś co najmniej 6 kolegów, którzy też by chcieli się w to pobawić, to skrzyknę chłopaków i przyjedziemy do Was na weekend pokazać co i jak :) Jesteś bardziej z Warmii czy z Mazur?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości