Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
mrWodoo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 20 sie 2012, 22:34
Lokalizacja: Bytom

Re: phpBB - Temat główny

23 sie 2012, 0:48

Trace napisał/a:
Poza tym, wersja mybb 2.0 (?) ma mieć Twig'a, gdzie wtedy będzie phpbb3 (4?).


phpBB4 ma być oparte na Symfonii :).



głupota (opieranie forum o FW, tym bardziej tak zaawansowany, wysokopoziomowy (?, nie wiem, nie znam się na FW).


 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

23 sie 2012, 12:51

mrWodoo napisał/a:
głupota (opieranie forum o FW, tym bardziej tak zaawansowany


mrWodoo napisał/a:
(?, nie wiem, nie znam się na FW).


Po co oceniać coś, czego się nie zna?


 
Awatar użytkownika
mrWodoo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 20 sie 2012, 22:34
Lokalizacja: Bytom

Re: phpBB - Temat główny

23 sie 2012, 15:43

Nie oceniam FW :|


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: phpBB - Temat główny

23 sie 2012, 19:48

mrWodoo napisał/a:
głupota (opieranie forum o FW, tym bardziej tak zaawansowany, wysokopoziomowy (?, nie wiem, nie znam się na FW).


Sf2 nie jest wysokopoziomowy, ba, on nawet nie ma systemu userów. Poza tym żaden problem. Trochę hacków aby ludzie nie głupieli przy instalacji... i tyle. Z wydajnością Sf2 w produkcji też jest okey.


 
Awatar użytkownika
mrWodoo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 20 sie 2012, 22:34
Lokalizacja: Bytom

Re: phpBB - Temat główny

24 sie 2012, 0:15

To zwracam honor, zdawało mi się, że takie FW duża zjadają już ramu/cpu na 'blanku'


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

Autor tematu

24 sie 2012, 0:31

Z tego co pamiętam, ~8MB w dev (na 5.3) ;)


 
Awatar użytkownika
mrWodoo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 20 sie 2012, 22:34
Lokalizacja: Bytom

Re: phpBB - Temat główny

24 sie 2012, 11:53

a nie w dev? bo rozumiem, że dev w Symfonii to pewnie brak cache'u?


 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

26 sie 2012, 14:19

BTW. Wczoraj wyszło phpBB 3.0.11


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

Autor tematu

26 sie 2012, 14:33



 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

26 sie 2012, 18:10

Ja najbardziej jestem ciekaw tej szukajki na InnoDB. Używam tego mechanizmu i niestety bierze on mega dużo miejsca, co przekłada się na coraz większe użycie RAMu przez MySQL (aktualnie już na poziomie 1 GB). Dopóki nie ma MySQL 5.6 z indeksami pełnotekstowymi na InnoDB to trzeba się męczyć.


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: phpBB - Temat główny

28 sie 2012, 17:13

lukasamd napisał/a:
Ja najbardziej jestem ciekaw tej szukajki na InnoDB. Używam tego mechanizmu i niestety bierze on mega dużo miejsca, co przekłada się na coraz większe użycie RAMu przez MySQL (aktualnie już na poziomie 1 GB). Dopóki nie ma MySQL 5.6 z indeksami pełnotekstowymi na InnoDB to trzeba się męczyć.


Pewnie wychodzą z założenia że ludzie z takimi forami będą jechać na Sphinxie a nie ich szukajce.


 
Awatar użytkownika
lukasamd
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2012, 8:51
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

29 sie 2012, 12:40

Próbowałem u siebie wdrażać sphinxa, ale jakoś bez sukcesów, wiecznie coś się gryzło.
Główny problem, to rozmiar indeksów. Na MyISAM zajmuje się tym baza, nie jest tak źle. Na InnoDB trzeba używać ich natywnego indeksu... a on przy tabeli postów ~120 MB robi w tej od indeksu dane na ~200 MB... a to już sporo.
W MySQL 5.6 ma być fulltext na InnoDB. Testowałem to lokalnie i zapowiada się świetnie - indeksy mniejsze niż na MyISAM, a szybkość wyszukiwania naprawdę świetna.


 
Awatar użytkownika
Arth
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 07 paź 2012, 20:37
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

08 paź 2012, 21:01

Tak latam i latam i nie mogę się zdecydować który skrypt forum wybrać... :D
Obecnie siedzę na MyBB, ale to kombajn w zasobach, phpBB - miałem problem "za lajka - gdy byłem lajkiem w php" z instalacją modów do phpBB3, SMF - nie spodobał mi się od pierwszego obejrzenia - nie potrafię uzasadnić, Przemo - proszę was, no chyba że dla forum sieci serwerów Counter-Strike..., za niedługo będę musiał kupić licencję IP.Board bo żaden skrypt nie będzie mi odpowiadał...

Co polecalibyście dla idealisty ? :D

Ogólnie rzecz biorąc to jedynym skryptem który zasługuje na miano porządnego skryptu jest phpBB3 - trudno z modami, bo trudno, ale gdy już nabierze się wprawy to jest bardzo fajnie, wadą są szablony = za chiny nie mogę znaleść jakiegoś ładnego odpowiadającego moim gustom szablonu (coś jak BlackEvo4 w MyBB lub LavaBlue w vB), a nie wiem czy tworzenie skryptów w phpBB3 jest tak samo proste jak w MyBB, bo jeżeli tak to muszę zakasać rękawy i kolejna przesiadka...

Już mnie to denerwuje :D


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: phpBB - Temat główny

08 paź 2012, 21:26

Ogólnie rzecz biorąc to jedynym skryptem który zasługuje na miano porządnego skryptu jest phpBB3 - trudno z modami, bo trudno, ale gdy już nabierze się wprawy to jest bardzo fajnie


Dobrze gaworzysz, ale by nabrać tej "wprawy" wystarczy tylko czytać instrukcje. Do tego istnieje coś takiego jak AutoMOD - oficjalne narzędzie do phpBB instalujące coś MODY coś jak w MyBB/SMF.
Natomiast w nadchodzącej 3.1 do core wejdzie już system rozszerzeń.

wadą są szablony = za chiny nie mogę znaleść jakiegoś ładnego odpowiadającego moim gustom szablonu (coś jak BlackEvo4 w MyBB lub LavaBlue w vB)


To szukaj, jest dużo.
Może:
http://demo.phpbb3styles.net/1BlackOut?...17e730d6d1
Jest w miarę podobny. Do tego narzędzie ColorizeIt dostępne m.in. na phpBB.com umożliwiające Ci za pomocą kilku suwaków dostosować dany styl kolorystycznie. Czyli jak chcesz niebieski - będziesz miał niebieski.
Do phpBB3 stylów jest jakieś 500.

a nie wiem czy tworzenie skryptów w phpBB3 jest tak samo proste jak w MyBB, bo jeżeli tak to muszę zakasać rękawy i kolejna przesiadka...


Jeżeli pisząc skrypty masz na myśli style, to tak, jeśli znasz HTML i CSS ;).


 
Awatar użytkownika
Arth
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 07 paź 2012, 20:37
Kontaktowanie:

Re: phpBB - Temat główny

08 paź 2012, 21:46

@Trace

Właśnie przejechałem się na tym AutoMOD'zie, ale tak jak mówiłem, byłem wtedy lajkiem w tych sprawach.
Co do stylu to nie problem, umiem CSS i HTML także nie będzie problemu, kto w tych czasach stosuje php w szablonach :D
Odnośnie błędu to tak, miałem na myśli style, nie myślę bo późna godzina, hehe :)

Btw. Troszkę offtopnę, ale oto co ostatnio udało mi się stworzyć, a raczej zripować styl dla MyBB :P

http://arth.cba.pl/forum

Zastanawia mnie do teraz dlaczego pierwsza kategoria jest węższa od pozostałych, ale to już nie miejsce na takie dyskusje :P


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości