Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

XenForo - Temat główny

Autor tematu

11 sie 2012, 14:55

Dyskusje na temat aplikacji forum - xenForo.


Cena: 140$
Zakup: http://xenforo.com/purchase/
Dyskusja XenForo 1.3: http://www.adminzone.pl/XenForo-1-3-nadchodzi/tid/330


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: xenForo - Temat główny

19 sie 2012, 18:57

Bardzo ciekawy silnik. Szkoda, że dwóm deweloperom prace idą dużo wolniej niż kilkunastu (dobrze?) z Invision Power, czy IB.
Odstrasza mnie również cena. Bo na polskie realia jest ona kosmiczna. Fajnie by było, jakby od czasu do czasu były promocje, chociaż niżej o 20$. Tak, wiem, podczas bodajże trwania bety pierwszych wersji można było kupić XF za 100 $.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: xenForo - Temat główny

Autor tematu

19 sie 2012, 20:53

Polski support jest na sprzedaż:
http://xenforo.pl/threads/xenforo-pl-na...#post-1134

Cały czas się waham co do xenForo, jeśli mowa o kupnie.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: xenForo - Temat główny

19 sie 2012, 20:56

Supportu czy licki dla AdminZone? :)


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: xenForo - Temat główny

Autor tematu

19 sie 2012, 21:01

Ogólnie produktu jakim jest xenForo.
Funkcjonalnością może się równać z phpBB, a kosztuje 145$ więcej.

PS: Próbowałem tłumaczyć go, masakra. Wszystkie stringi są podzielone i każdy z nich oddzielnie trzeba edytować. Jak w vB.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: xenForo - Temat główny

19 sie 2012, 21:03

I to nie jedyne podobieństwo z vB :D.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: xenForo - Temat główny

20 sie 2012, 9:49

PS: Próbowałem tłumaczyć go, masakra. Wszystkie stringi są podzielone i każdy z nich oddzielnie trzeba edytować. Jak w vB.


Ja prawie całe XenForo przetłumaczyłem. Tylko niestety przestałem się interesować i po formacie (przy okazji zmiana z XP na Seven) już go nie mam... :(

Co do XenForo. Na pewno interesuje cię IP.Board. Tutaj ciekawa dyskusja:
http://xenforo.com/community/threads/xe...ion.11787/
Myślę, że dość obiektywna.


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: xenForo - Temat główny

Autor tematu

20 sie 2012, 15:13

IPB jest aktualnie jedynym z płatnych siników które mógłbym kupić, mimo że też ma swoje "buble".


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: xenForo - Temat główny

20 sie 2012, 15:32

XenForo też ma swoje plusy. No nic, wydanie 1.2 zostaje opóźnione (trochę nieaktualna nowinka), ale miejmy nadzieję, że bardziej je dopracują i oprócz stylu mobilnego dodadzą więcej ciekawych ficzerów.
Ja osobiście może i bym zainwestował, gdyby mój budżet był trochę większy. Teraz ledwo rachunki opłacam, więc muszę się zadowalać darmowymi odpowiednikami :). Zresztą nie widzę powodu, dla którego zakup miałby być obowiązkiem. phpBB3 mimo kilku swoich wad ma wszystko, czego od silnika forum oczekuję.


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: xenForo - Temat główny

20 sie 2012, 17:22

AFAIK nad xF nikt obecnie nie pracuje. Wykańczają ich gigantyczne koszty procesu z IB o rzekomą kradzież technologii z vBulletina.

Jak to wygląda od środka nie wiadomo. Ludzie na forach piszą rozmaite rzeczy, np. że projekt opuścił Mike, albo że twórcy rozwiązania cały czas pracują w innych miejscach aby utrzymać rodziny i związać koniec z końcem.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: xenForo - Temat główny

20 sie 2012, 17:44

Wykańczają ich gigantyczne koszty procesu z IB o rzekomą kradzież technologii z vBulletina.


Jeżeli te ich oskarżenia to bujdy i ta informacja jest prawdziwa
albo że twórcy rozwiązania cały czas pracują w innych miejscach aby utrzymać rodziny i związać koniec z końcem.


to strasznie mnie denerwuje, że w ten sposób wykańcza się ludzi (czytaj: konkurencję).

XenForo mogło by być (i w sumie nadal może) świetnym silnikiem, który zdobyłby jeszcze większe uznanie, przyciągał coraz to nowszych deweloperów (nie tylko samego rdzenia, ale i dodatków). Gdyby nie ten proces na pewno wszystko by się inaczej potoczyło i być może XF w ogóle zmiótłby vBulletin z pola (chociaż to raczej mało prawdopodobne).


 
Awatar użytkownika
mrWodoo
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 20 sie 2012, 22:34
Lokalizacja: Bytom

Re: xenForo - Temat główny

21 sie 2012, 0:34

porządny skrypt pod względem kodu (no jest kilka rzeczy, które mi się nie podobają), ale razi mnie układ np tabeli *_sessions, session_data?... jak dane zserializowane czy co tam jest, jak teraz pobrać np sesję po IP, albo napisać dodatek do pokazania 'kto przegląda ten temat', trzeba przebudować wsio


 
Awatar użytkownika
Ralfp
Stały użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:16

Re: xenForo - Temat główny

21 sie 2012, 16:57

To jest standard w FW. Sesje w osobnej tabeli, online w osobnej. W Django też by tak było, ale uznałem że wolę po staremu. :)


 
Awatar użytkownika
Arth
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 07 paź 2012, 20:37
Kontaktowanie:

Re: xenForo - Temat główny

07 paź 2012, 21:05

Ralfp napisał/a:
...Wykańczają ich gigantyczne koszty procesu z IB o rzekomą kradzież technologii z vBulletina.


To trzeba zachować skrypt retail na dysku, bo jeśli xenForo upadnie... :D


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: xenForo - Temat główny

Autor tematu

07 paź 2012, 21:06

Już było blisko, nie przedłużyli domeny xenforo.com i na jakiś czas wylądowała w parkingu ;)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości