Forum dla administratorów stron WWW i developerów

Witaj!

AdminZone.pl to miejsce w którym możesz dowiedzieć się jak szybko i skutecznie wypromować swoją stronę WWW, zachęcić użytkowników do wypowiadania się i aktywnego udziału w życiu takiej strony.
Dołącz do naszej społeczności aby w pełni korzystać z usług oferowanych przez AdminZone.pl
Zaloguj się
lub
Zarejestruj się
 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Nowy YouTube - Jak się wam podoba?

Autor tematu

07 gru 2012, 11:51

Chyba wszyscy już mają nową wersję wizualną YouTube.
Osobiście - nie pasuje mi.

Po wejściu wrzucane są WSZYSTKIE filmy, ludzi z Google+, od subskrypcji i notatki od tych subskrypcji.
Co dziwniejsze, wyniki się mieszają, raz jakiś film jest, a po odświeżeniu już go nie ma. (?!)
Przez co żeby zobaczyć tylko przesłane filmy od subskrypcji trzeba kliknąć na "Moje subskrypcje" a potem w "Tylko przesłane filmy" - i tak za każdym wejściem do YouTube.
Szczęście tylko to że linki nie są generowane dynamicznie (poprzednia wersja miała, ale zapamiętywała CO CHCĘ OGLĄDAĆ) więc do zakładek mój YT ma adres "www.youtube.com/feed/subscriptions/u".

Kolejna sprawa to whitespace, Google zrobiło YouTubowi to samo co na Google+, wyniki: https://plus.google.com/s/whitespace
Denerwuje mnie to że oglądając film muszę wzrok kierować dość mocno w LEWO mimo że po prawej jest PEŁNO wolnego miejsca (1680x1050).

Dodając na koniec:
- Głupi "Przewodnik" który odwraca uwagę od filmu.
- Brak działania dodatków do YT "poprawiających", trzeba czekać na aktualizację.
- "Polecane kanały" nadal to tylko losowe kanały nic nie mające wspólnego z zalogowanym kontem.


 
Awatar użytkownika
kaaleth
Stały użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 21 sie 2012, 18:49
Kontaktowanie:

Re: Nowy YouTube - Jak się wam podoba?

07 gru 2012, 16:40

Soundcloud też przybrał nową szatę graficzną i o dziwo jest w miarę podobna. Tu mi się podoba, a co do YT, poprawiłbym:

- wycentrowanie strony, a w zasadzie jej brak,
- usunięcie awatarów z komentarzy - bo teraz wygląda to zbyt różnorodnie, komentarze, to komentarze, a teraz mamy możliwość przeglądania tysiąca avatarów zlewających się z treścią...

Reszta mnie nie interesuje, gdyż nie używam tego serwisu tak często...


 
Awatar użytkownika
Macsch15
Administrator
Posty: 1968
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:12
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Nowy YouTube - Jak się wam podoba?

Autor tematu

18 sty 2013, 22:45

Dorwałem bardzo ciekawy skrypt do Greasemonkey który niweluje brak centrowania i dodaje parę ciekawych funkcji.
https://userscripts.org/scripts/show/114002


 
Awatar użytkownika
Kamilz125
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Nowy YouTube - Jak się wam podoba?

22 sty 2013, 22:15

YouTube pod względem "nie wycentrowania" wygląda tragicznie... na rozdzielczości Full HD (taką ma mój monitor) to normalnie aż żal, że nic nie ma z prawej strony. Lepszym byłoby wycentrowanie oraz dodanie czegoś w puste miejsca z prawej i z lewej strony tak, by nie odrywało oczu od filmu. Inną sprawą są też wiadomości prywatne i komentarze... Teraz, aby zobaczyć, czy ktoś coś skomentował czy wysłał prywatną wiadomość, trzeba przechodzić do konta YouTube lub kliknąć "strzałeczkę" u góry obok awatara. Wcześniej było to z lewej strony b. łatwo dostępne. Serwis powinien także udostępnić zmianę stylu na poprzedni, a nie nadać nagle wszystkim użytkownikom to, co oni chcą i kropka.


 
Awatar użytkownika
Trace
Stały użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 19 sie 2012, 18:45

Re: Nowy YouTube - Jak się wam podoba?

22 sty 2013, 23:02

Taka moda, patrz: Win8.


 
Awatar użytkownika
qrta
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 21:07

Re: Nowy YouTube - Jak się wam podoba?

23 sty 2013, 21:09

w sumie nie sa to duze zmiany ale sa rzeczy ktore powinni jeszcze zmienic, jak kolege wyzej denerwuja mnie avatary w komentarzach i to ze yt sam kiedy chce zmienia jakosc filmiku i mi tak skacze non toper


 
Awatar użytkownika
Kamilz125
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:14
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Nowy YouTube - Jak się wam podoba?

24 sty 2013, 19:56

To odznacz z poziomu wyboru jakości filmu (360p, 480p...) "Automatyczna".


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości